Botki na słupku do eleganckich ubrań

Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Buty na słupku należą do wygodnych. Nawet jak ten słupek jest bardzo wysoki, to nie chodzi się w nich źle. Botki na takich obcasach lubiane są za tę wygodę, ale też za swoją atrakcyjność. Jeśli szuka się butów do ubioru eleganckiego, to mogą być one idealne. Podkreślą elegancki charakter ubioru i dodadzą charakteru całości.

Botki na słupku i płaszcz – wiosenna i jesienna elegancja

Bardzo lubianym przez zwolenniczki elegancji ubraniem wierzchnim jest płaszcz. Zimą przy mrozach rezygnuje się z niego na rzecz cieplejszych ubrań. Latem jest zbyt ciepło, by go nosić. Jednak wiosną i jesienią jest to doskonałe okrycie wierzchnie. Jest idealne przy panującej wtedy pogodzie i pozwala wyglądać elegancko. Jeszcze tylko potrzebne będą botki na słupku i klasyczna torebka. Buty wybierze się takie, by nadać całości określonego charakteru. Czasem ideałem będą czarne i spokojne modele. Innym razem wybierze się botki bardziej wyraziste np. z mocnymi detalami ozdobnymi. Bardzo kobieco i elegancko wygląda zestawienie: płaszcz i klasyczne i eleganckie botki na słupku czerwone, bordowe lub różowe. Na słoneczną wiosnę przydadzą się jasne buty na słupku.

Botki w atrakcyjnych i eleganckich stylizacjach

Pięknie komponują się z płaszczem, ale też botki na takim obcasie będą pasować i do innych eleganckich ubrań. Warto je wybierać zawsze, jeśli szykowny ubiór ma być bardziej atrakcyjny albo ma mieć więcej charakteru. Botki na słupku można włożyć do:

  • spodni, topu i klasycznego kardiganu,
  • sukienki,
  • eleganckich zestawień ze spódnicą,
  • w zimowej wersji do futerka.

Pasować mogą klasyczne czarne botki na obcasie. Można wybrać buty takie w innym neutralnym kolorze, ale także w barwach wyrazistych. Wszelkie oryginalne modele też mogą pasować do eleganckiego stroju. Wszystko zależy od tego, jak bardzo wyraziste ma się ubrania na sobie i jaki ma być efekt. Jeśli chodzi o spokojną elegancję, można pozwolić sobie na mniej, niż kiedy ma być mocno z charakterem. Jeśli całość ma mieć urok delikatnego romantyzmu, to wybierze się jasne albo pastelowe botki na słupku. Inne natomiast podkreślą bardziej zmysłowy charakter ubioru. Wtedy bordowe czy czerwone botki mogą być idealne. Nawet jednak przy takiej całości nie byłyby dobre, jeśli już inne ubrania czy dodatki mocno eksponują kobiecość. Co za dużo to niezdrowo, ta zasada ma duże znaczenie przy tworzeniu eleganckich stylizacji, nawet takich z charakterem.

Botków na słupku można znaleźć w sklepach mnóstwo i jest to obuwie bardzo zróżnicowane pod względem wyglądu. Z myślą o elegancji kupuje się buty klasyczne i stylowe. Bardziej kobiece i romantyczne modele także wtedy pasują.